15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ COSKUYLA KUTLANDI

2018-07-16

Yakakent Cumhuriyet Meydanımız darbe girişiminin 2. yıl dönümünde düzenlenen anma etkinliğinde doldu taştı.

 

15 Temmuz 2016'da Fehtullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde Yakakent halkı Cumhuriyet Meydanı’na akın etti.

 

15 Temmuz’da kaybettiğimiz şehitler için Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek sloganlarının atıldığı programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

 

TÜRK MİLLETİ BİR DESTAN YAZDI

 

Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran vatandaşlara teşekkür eden İlçe Kaymakamımız Sayın Bahar Kaya,"15 Temmuz gecesi ülkemizi milletimizi demokrasimizi Cumhuriyetimizi aydınlık geleceğimizin yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır.

 

15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Vatanımıza devletimize demokrasimize her şartta sahip çıkacağız ”dedi.

 

HALKIN ÜSTÜNDE BAŞKA BİR GÜÇ YOK

 

Yakakent Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma; ”Bundan tam iki yıl önce bu meydanda ülkemize yapılan hain saldırın mücadelesini verdik.

 

Cumhurbaşkanımızın, çağrısından sonra meydanlarda toplandık. Bugün yine ikici yılında meydanlardayız. 15 Temmuz saldırısını basit bir ihtilal girişimi olarak görmüyorum.

 

Bana göre; 15 Temmuz atalarımızdan bize kalmış cumhuriyetimizi yok etmek için yapılan büyük bir katliam ve hain harekettir. 40 yıllık planın 20 saatte bozulduğu gün olan 15 Temmuz’u ne unutacağız, ne de unutturacağız. Allah’ım bize güç verdi ve hain saldırılardan korudu. Çanakkale saldırısına benzer bir saldırı yaşadık, Allah bir daha göstermesin” dedi.

 

AZİZ YAKAKENT HALKI İLE GURUR DUYUYORUM

 

Yakakent Cumhuriyet Meydanı’nı hınca hınç dolduran Yakakent’li hemşerilerine teşekkür eden Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma; ‘’ 15 Temmuz hain darbe gecesinde olduğu gibi, bugün bu meydanı dolduran ve 15 Temmuz ruhuna sahip çıkan Yakakent’li siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Böylesine güzel yürekli insanların olduğu güzel ilçemize hizmet etmekten gurur duyuyorum. Cenab-ı Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin.’’ dedi.

 

Program, ikramlar, ilahiler, kasideler, şiirler ve sinevizyon gösterilerinin ardından, Mehteran Takımı eşliğinde yüzlerce kişinin katıldığı demokrasi yürüyüşü Kent Merkezinden başlayarak, Cumhuriyet Meydan’ında son buldu. Yürüyüş sırasında vatandaşlar tekbirler getirerek darbe girişimini kınadı. Yürüyüşün ardından Mehteran takımı Yakakent Cumhuriyet Meydan’ında bir konser gerçekleştirdi.

 

Meydanda toplanan vatandaşlarımız mehteran takımının söylediği marşlarla coşarken,“15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” programına İlçe Kaymakamımız Bahar Kaya, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Garnizon Komutanı Mustafa Aydoğan, Emniyet Amiri Dursun Çiçek, Gaziler ve Şehit Aileleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Günel, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Saliha Korkmaz, Belediye Meclis Üyeleri,  AK Parti İl Kadın Kolları Üyesi Naile Yetmişbir, Kurum Amirleri, Muhtarlar, Belediye Birim Amirleri ve çok sayıda halkımız katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden yaptığı konuşma ile program son buldu.

 

 

DİĞER HABERLER