Belediye Başkanımız Hep Beraber Okuyalım Etkinliğine Katıldı

2019-02-08

Samsın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Samsun Okuyor kapsamında İlçemiz Kent Kütüphanesinde ‘’Hep Beraber Okuyalım “kapsamında kitap okuma etkinliği yapıldı.

Yakakent Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma, Yakakent İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman Altaş öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunda yürütülen “Samsun Okuyor… Hep Birlikte Okuyalım Projesi “ne destek verdi.

 

Düzenlenen kitap okuma etkinliğine Yakakent Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma, Yakakent İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman Altaş, Öğretmenler ve çok sayıda öğrenciler katıldı.

 

Okul Müdürü Osman Altaş; “Samsun Okuyor… Hep Birlikte Okuyalım projesi kapsamında, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı, okuma alışkanlığına teşvik etmeyi, kitabı sevdirme ve kitapla buluşturma adına projeyi başlattıklarını söyledi. Bu proje ile okuyan, düşünen, düşündüğünü uygulayabilen ve hayallerini gerçekleştirebilmek isteyen gençler yetiştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

 

Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma, “Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığına destek amacıyla bir araya geldik. Beraber kitap okuduk.  Öğrencilerimizin daha çok güzel günleri olacak. Kitap okuyarak hem derslerinizde başarılı olacaksınız hem de gireceğiniz sınavlarda soruları daha hızlı anlayıp kolay çözeceksiniz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’. Dedi

 

İLİM, ÇİN’DE DE OLSA GİDİN ALIN

 

Öğrencilere nasihatlerde bulunmayı ihmal etmeyen Belediye Başkanımız, “Çoklu düşünüp iyi okumanız lazım. Matematikle Türkçe ikiz kardeş gibidir. İyi okuyanlar, iyi analitik düşünceye sahip oluyor, sorunu iyi bir biçimde tespit ediyor, çözümü doğru buluyor. Zihnimizin iyi gelişmesi için kitap okumak önemlidir. Bir düğmeyle tüm Dünya’ya ulaştığımız teknolojik fırsatlar, bazen dezavantaj olarak bizlere geri dönebiliyor. İki görselle, bir filmle, bir müzikle algı oluşturulabiliniyor, çok sığ bir Dünya’ya doğru gidiyoruz. Bunun için sizin zihninizin, beyninizin iyi gelişmesi gerekiyor. Okuduğunuz kitabın verdiği mesajları doğru anlamak çok önemli. Güzel insani duyguları uyandıracak, hayatın özünü anlatacak kitaplar okuyun, okuma kabiliyetinizi artırın. İlim, Çin’de de olsa gidin alın. İlim Dünya’nın neresinde olursa olsun gidin” diye konuştu.

 

 

DİĞER HABERLER