Belediyemiz İle İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı

2018-04-05

Yakakent Belediye Başkanlığı ile Bafra İŞKUR arasında protokol imzalandı. Protokol ile engelliler ve eski hükümlülere yönelik hibe destekli uygulama başlatılacak.

 

Uygulama ile ilgili protokol Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Kıyma ve Bafra İŞKUR Merkezi Müdürü Sayın Yakup Ergenlik arasında imzalandı. Yapılan protokole göre bu hizmetten faydalanmak isteyenler 16 Nisan tarihine kadar Bafra İŞKUR Merkezine müracaat edebilecek.

 

Program kapsamında mesleki eğitim kursları verilecek ve bu kursları başarılı ile bitirenlerden kendi işini kurmak isteyenlere hibe desteği sağlanacak. Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma yaptığı açıklamada, “Yapılan protokolle işe uyum ve istihdam projeleri desteklenecek. Bundan engelli bireylerimiz ile eski hükümlülerimiz faydalanacak. İş bulma konusunda dezavantajlı konumda olanların başında eski hükümlü ve engellilerin geldiğini, bu nedenle onlara destek amacıyla bir proje başlatıldığını açıklayan Belediye Başkanımız, “Proje ile eski hükümlü ve engelli vatandaşların iş kurmasını amaçlıyoruz. Hibe desteği ile engelli bireylerimiz için uygun bulunan projelerde kendi işini kurmak için kuruluş işlemleri, işletme gideri desteği ve kuruluş desteği için vergiler dahil fatura karşılığında hibe verilecektir. Eski hükümlülerimiz içinde iş kurma desteği verilecektir. Müracaatlar 16 Nisan 2018 tarihine kadar Bafra İŞKUR Merkezi Müdürlüğüne yapılacaktır” dedi.

 

Mülakat Yakakent Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Çözüm Merkezi Toplantı Salonu’nda 17.04.2018 Salı Günü Saat 10:00 ‘da yapılacaktır. Kursu Yakakent Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Çözüm Merkezi Toplantı Salonu’nda 19.04.2018 tarihinde başlayıp 22.04.2018 tarihinde sona erecektir.

 

1) İşletme kuruluş giderleri için geri ödemesiz olarak 2.000 (iki bin) TL destek sağlanır.

 

(2) Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteği kapsamında, işletmenin kuruluş tarihinden itibaren 24 (yirmi dört) ay içinde satın alınan/alınacak makine, teçhizat, yazılım ve ofis donanımları için geri ödemesiz olarak üst limiti 18.000 (on sekiz bin) TL destek sağlanır.

 

(3) İşletme Giderleri Desteği kapsamında, işletmenin kuruluş tarihinden itibaren 24 (yirmi dört) ay içinde gerçekleşen işyeri kirası ve personel net ücretlerine yönelik olarak, aylık azami 5000 TL ve toplamda geri ödemesiz olarak 30.000 (otuz bin) TL destek sağlanır.

 

(4)İŞKUR ise Engellilere projeleri karşılığında 50.000 TL hibe desteğinde bulunacaktır. Eski hükümlü girişimcilere de brüt asgari ücretin 15 katı kadar hibe desteğinde bulunacaktır.

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER