Belediyemizde Mayıs Ayı Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

2019-05-24

Başkan Kıyma, ilçedeki mahalle muhtarları ile bir araya gelerek önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalar hakkında, görüş alışverişinde bulundular.

Yakakent Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Çözüm Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen muhtarlar toplantısına Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma başta olmak üzere Yakakent Muhtarlar Derneği Başkanı ve Gündüzlü Mahallesi Muhtarı Niyazi Çiçek, Yakakent Belediye Başkan Yardımcı ve Muhtarlık İşleri Müdürü Hüseyin Yiğit, Yakakent Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Murat Kunduz ile İlçede yeni dönemde görev alan mahalle muhtarları katıldı.

 

Toplantıda bu dönem ilk defa seçilen ve yeniden seçilerek görevine devam eden 17 mahallemizin muhtarlarına hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Başkan Kıyma, yerel seçimlerde başarı gösteren tüm muhtarlara hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, “Şimdi söz sizde. Bizler sizlere kendimizi pek çok kez ifade ettik, her zaman yanınızda olduğumuzu da her fırsatta aktarmaya çalıştık. Bu nedenle bugün ben bir konuşma yapmak yerine, önceliği sizlere vermek istiyorum. Bölgenizde, mahallenizde yaşadığınız sorunları dinleyerek bu sorunlara Yakakent Belediyesi olarak ekiplerimiz ile birlikte çözüm sunmaya çalışacağız.

 

Muhtarlıklarınızda eğer eksiklikler varsa, bunları da bizlere tek tek iletmenizi istiyorum. Çünkü bizler, Yakakent Belediyesi olarak her zaman sizlerin arkasında ve yanınızdayız. Görevimiz sizlerin, mahallenizin ve tüm halkımızın huzur içinde yaşamasını sağlamak.

 

Bunu da siz değerli muhtarlarımız ile birlikte koordineli bir şekilde; birlik, beraberlik ve dayanışma içinde çalışarak yapacağız ve birlikte başaracağız” dedi.

 

Daha sonra toplantı mahallelerinin sorunları ve çözümleri hakkında karşılıklı diyaloglarla devam etti.

 

Başkan Kıyma mahallelerinin ekonomik yönden kalkınması için hayvancılık ve mera yönetimleri konusunda muhtarların görüşlerini dinledi.

 

Toplantı boyunca muhtarların iletmiş olduğu tüm istek ve talepleri ekiplerine bir bir not ettiren Başkan Hüseyin Kıyma, bu ihtiyaçların giderilmesi hususunda, belediyenin ilgili birimlerine ivedilikle talimatlar vereceğini kaydetti.

 

Konuyla ilgili görevlendirilecek olan belediye ekiplerinin, bölge bölge mahalle muhtarlıklarını ziyaret edip keşif yaparak eksikleri tamamlayacaklarını bildirdi.

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER