Büyükşehir Belediyesi Yakakent’te 50 yıllık su sorununu çözdü

2018-02-01

Başkan Yılmaz: Bizi ayakta tutan aldığımız dualardır

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun’da cumhuriyet tarihi boyunca çözülemeyen sorunlara neşter vurmaya devam ediyoruz” dedi.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun’un tüm ilçelerinde yapılan çalışmalar gönüllere dokunuyor. Cumhuriyet tarihinden bu yana yol ve su sorunu çeken mahallelerin bu sorunları sosyal belediyecilik anlayışıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ortadan kaldırıldı.  

 

Su sağlıktır, su hayattır

 

Yakakent ilçesinde bulunan Yeşilköy Mahallesi’ne önce yol ardından da içme suyu getirerek bölgenin büyük bir sorununu ortadan kaldırdıklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Su sağlık demek, hayat demek. Vatandaşlarımızın en doğal hakkı olan içilebilir su temini için büyük bir gayret içindeyiz. Burada yaptığımız çalışmalar sonucu sadece Yeşilköy değil, Gündüzlü, Çiğlik ve Recepköy Mahallelerimizde su sorununa çözüm bulduk. 5 milyon TL harcadık. Helali hoş olsun. Rabbim yolunuzu ve suyunuzu iyi günlerde kullanmanızı nasip eylesin. Su gibi berrak ömrünüz olsun. Biz yaptığımız bu işin sorumluluklarımızın en başında olduğunun bilincindeyiz. Tek üzüntümüz önceden yapılamamış olması. Allah’ın izniyle 4 yıl gibi sürede birçok sorunu çözüme kavuşturduk. Rabbim yine izin verirse kentimizde hiç sorun bırakmayacağız” dedi.

 

Sizlerin duası bizi ayakta tutuyor

 

Başkan Yılmaz 75 yaşındaki Ünzile Elma’nın kendisi için dua ettiğini duyunca, “Sizlerin duası bizleri ayakta tutuyor. Dualarınızı esirgemeyin bizlerden” diyerek elini öptü. Daha sonra Ünzile teyzenin evine giden Yılmaz mutfaktaki çeşmeyi birlikte açarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Yakakent Kaymakamı Selin Sarı ise yaptığı konuşmada Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın tüm Samsun halkı tarafından benimsendiğini ve çok sevildiğini belirterek, “50 yıllık su hasreti başkanımızın sayesinde sona erdi” ifadesini kullandı.

 

Törene ayrıca, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Turan Çakır, Yakakent İlçe Kaymakam Vekili Selin Sarı, Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Samsun SASKİ Kanalizasyon Dairesi Başkanı Muhlis Yeşilyurt, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, SASKİ Şube Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

DİĞER HABERLER