Geleneksel İftar Programımız Kayalı Mahallesinde Başladı.

2018-05-29

Yakakent Belediyesi olarak 5 yıldır uygulamaya koyduğumuz “Her Akşam Başka Bir Mahalde İftar Yemeği” programının ilkini bu akşam Kayalı Mahallesi Mevkii’nde kurduğumuz iftar soframızla mahalle halkımızla buluştuk.

Yakakent Belediyesi olarak 5 yıldır uygulamaya koyduğumuz “Her Akşam Başka Bir Mahalde İftar Yemeği” programının ilkini bu akşam Kayalı Mahallesi Mevkii’nde kurduğumuz iftar soframızla mahalle halkımızla buluştuk.

 

Aynı sofrada buluşan ve aynı lokmalarla oruçlarını açan vatandaşlara, Yakakent Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma ve ailesi, AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Ahmet Günel, AK Parti Yakakent Kadın Kolları Başkanı Saliha Korkmaz, Büyükşehir Meclis Üyemiz Turan Çakır, Belediye Meclis Üyelerimiz, önceki dönem AK Parti Yakakent İlçe Başkanımız Sefer Tek, İstanbul Yakakent’liler Derneği Başkanı Kudret Tek ve AK Parti Yakakent İlçe Teşkilatı üyeleri eşlik etti.

 

Kurulacak iftar sofraları ile bu yıl 17 mahallede kaynaşma sağlanacak ramazan ayının manevi havası paylaşılacak, Başkan Kıyma: “Vatandaşlarımızla aynı sofrada buluşmayı, paylaşmayı, hasbıhal etmeyi, sorunları dinlemeyi amaçladık.

 

Ramazan ayı kardeşlik ve paylaşma ayıdır. İşte bu sofralar kardeşlik sofraları, bu sofralar birlik ve beraberlik sofralarıdır. Yakakent bizim evimiz. Yakakent’liler de ailemiz. Bu anlamda Ramazan Ayının güzelliklerini ailemizle birlikte yaşamak için 5 yıldır olduğu gibi bu Ramazanda da iftar programı düzenledik. İftarlarla mahallelerde kurduğumuz sofralarda oruçlarımızı vatandaşlarımızla birlikle açıyoruz.

 

Bizleri yalnız bırakmayan AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Ahmet Günel’e, AK Parti Yakakent Kadın Kolları Başkanı Saliha Korkmaz’a, Büyükşehir Meclis Üyemiz Turan Çakır’a, Belediye Meclis Üyelerimize, İstanbul Yakakent’liler Derneği Başkanı Kudret Tek’e, AK Parti Yakakent İlçe Teşkilat üyelerimize ve tüm mahalle halkına teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Bizler bu akşam sizlerle birlikte olmak, sizlerle orucumuzu açmak istedik. Sizlerde bizim soframıza geldiniz, bizleri yalnız bırakmadınız. Cenab-ı Hakk tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Elimizden geldiğince, mahallerimizdeki sorunları ve eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz, bu vesileyle göremediğimiz noksanlarımızı ve sorunlarınızı sizlerden dinlemek istedik.

 

Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı, on bir Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın artmasına vesile oluyor. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

 

 

DİĞER HABERLER