Yakakent’e Doğalgaz Hizmeti İçin İlk Adımlar Atılıyor…

2017-11-16

İlçemize doğalgaz dağıtım şebekesi yapımı hususunda Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma tarafından uzun süredir devam eden çalışmalar bir süre önce meyvesini vermiş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Millet Vekili Sayın Çiğdem Karaaslan tarafından 2017 yaz aylarında 2019 yılından itibaren çalışmalara başlanacağı kamuoyuna açıklanmıştı.

 

Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma, bugün itibariyle konuyla ilgili doğalgaz dağıtım şirketi yetkilileri ile ilk görüşmelerini gerçekleştirmiştir.

 

Bölgemizde doğalgaz dağıtım hizmetlerinden sorumlu AKMERCAN DELTA Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Tic. A.Ş. Bölge Müdürü Mustafa Sezen, Yapım Şefi Emre Şen, Harita Şefi Akif Gümüşbıçık’ın Belediyemize yaptıkları ziyaret ile yapılacak iş ve işlemler hususunda izlenecek yol haritası oluşturulması, sürecin işleyişi hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuş ve İlçemize doğalgaz hizmetinin sağlanması hususunda ilk görüşmeler başlamıştır.

 

Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma konu ile ilgili yaptığı açıklamada bu büyük yatırımın ve hizmetin İlçemizde gerçekleşmesi hususunda Belediye olarak her türlü fedakârlığa hazır olunduğunu, Yakakent halkının da bu hizmetin sağlanması hususunda hassasiyetin ve beklentisinin farkında olduğunu ifade ederek, “ inşallah en kısa sürede başlanacak çalışmalar ile vatandaşlarımızın bu büyük beklentisini karşılamak bizlere nasip olup” dedi.

 

Ayrıca Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma; "Yakakent halkı adına çok memnun olduğunu yıllardır ilçemizin gündeminde olan bu hizmetin gerçekleştirilmesi hususunda ilk günden beri emeği ve katkısı olan basta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat ALBAYRAK, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem KARAASLAN, Eski Gençlik ve Spor Bakanımız ve şimdiki AK Parti Samsun Milletvekilimiz Sayın Akif Çağatay KILIÇ, AK Parti Samsun Milletvekillerimiz Sayın Orhan KIRCALI, Fuat KÖKTAŞ, Ahmet DEMİRCAN, Hasan Basri KURT olmak üzere emeği gecen herkese Yakakent halkı adına çok teşekkür ediyorum." dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER