Yakakent’te Başkan Koltuğu Çocukların…

2018-04-23

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sembolik olarak yapılan makam devir teslim töreni, bu yıl da renkli bir törenle gerçekleştirildi.

 

İlçemiz 100. Yıl İlkokulu Öğrencisi Deniz Ekmekçi, Belediye Başkanlığı makamını Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma’dan devralarak, Yakakent’in Yeni Belediye Başkanı oldu.

 

Yakakent’te “söz çocukların…

 

Her yıl geleneksel olarak 23 Nisan vesilesi ile yönetimi ele alan çocuklar, bu yıl da makam devir teslim töreni ile başkanlık koltuğuna oturdu.

 

Yakakent İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Aktaş ve 100. Yıl İlkokulu Müdür Yardımcısı Özden Güneyli ile birlikte Yakakent Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden İlkokul öğrencisi Deniz Ekmekçi, bu özel günde Yakakent’in yeni belediye başkanı oldu.

 

Yakakent Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma’dan makamı devralan küçük Başkan, tavırları ile siyasete ve makam bilincine hiç de uzak olmadığını gösterdi. Belediye Başkanlığına çabuk ısınan minik Başkan Ekmekçi, Yakakent için yapmayı hedeflediği çalışmalarını anlattı.

 

Yakakent Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma ise; öğrencilerin ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ederken; “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız bizler için çok önemli… Onlar, şimdi temsili olarak oturdukları bu koltuklara gelecekte hak ederek oturacaklar şimdiden onların iyi yetişmiş memleket ve dünya problemlerine vakıf mili ve manevi değerlere aşına bir nesil olarak eğitim almaları için elimizden gelen gayreti sarf etmeliyiz.” dedi.

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER